Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 23 października 2018 r.

W ramach realizacji projektu "Zmiany w szkole - zmiany na lepsze. Podnosimy cyfrowe kompetencje nauczycieli" miałam przyjemność wziąć udział w szkoleniu "Creative Use of Technology in the Clasroom" na Malcie, w urokliwej miejscowości Bugibba.
Już pierwszego dnia poznałam nauczycieli, którzy wraz ze mną przyjechali doskonalić swoje cyfrowe umiejętności, pochodzących z takich krajów jak: Niemcy, Austria, Indie, Chorwacja i Estonia.
Na początku kursu prowadzący przedstawił, podobnie jak na poprzednim szkoleniu, porównanie dwóch programów do tworzenia prezentacji - PowerPoint i Prezi. Przeanalizowaliśmy wady i zalety obu programów. Następnie poznaliśmy wiele ciekawych aplikacji, jak Kahoot, służący do tworzenia interaktywnych quizów i Socrative, wykorzystywany do konstruowania testów.

W ramach wymiany doświadczeń Maja z Niemiec omówiła program Easelly, służący do montażu filmowego oraz tworzenia zaproszeń, a także program Quizlet i Google Presentation. Prowadzący pokazał nam również możliwości programu Photoshop i Movie Maker. Na zakończenie kursu każdy uczestnik musiał wykonać pracę w wybranym przez siebie programie, aby przetestować zdobytą wiedzę.

Jeden dzień przeznaczony był na poznawanie miejscowej kultury. W ramach tych działań zwiedziliśmy stolicę Vallettę, gdzie skorzystaliśmy z pokazu filmowego 5D, mówiącego o historii miasta oraz zwiedziliśmy Katedrę ze słynnymi obrazami Caravaggio i Pałac Wielkiego Mistrza. Byliśmy świadkami wystrzałów z armaty o godz. 12.00 na murach miasta i graliśmy w grę miejską mającą na celu znalezienie jak największej ilości czerwonych, angielskich, budek telefonicznych.
Pobyt na Malcie pozwolił mi również zapoznać się z zabytkowymi miejscami w Rabacie, Mdinie, a także zobaczyć Błękitna Lagunę na wyspie Comino. Malta była miejscem wielu planów filmowych. To tu filmowcy umieścili akcję takich dzieł, jak Troja, Aleksander, Gra o tron czy Herkules. Przepiękne miejsca i powiązania z filmem skłoniły mnie do stworzenia na ten temat pracy końcowej w formie prezentacji. To był niezwykle inspirujący czas.

Hanna Szeląg