Zapraszamy na Drzwi Otwarte w XVII Liceum Ogólnokształcącym,

które odbędą się 27 kwietnia 2019 roku o godz. 10:00.

Opublikowano 23 października 2018 r.

26 września rozpoczęliśmy sportową rywalizację w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Młodzieżowy Ośrodek Sportu w Poznaniu. Jako pierwsi do współzawodnictwa przystąpili lekkoatleci, którzy wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Wystawiliśmy aż sześć sztafet. Najlepsze wyniki osiągnęły zespoły dziewcząt i chłopców (połączone siły Gimnazjum i SP), zajmując XIII miejsce na 22 drużyny. 2 października młodzież naszego liceum wystartowała w Indywidualnych Mistrzostwach Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Najlepsze wyniki w swoich konkurencjach uzyskali: Julia Wojtyniak w biegu na 800 m – I miejsce, Natalia Mieszkowska w chodzie na 2 km - II miejsce, Maria Radwańska w chodzie na 2 km - IV miejsce oraz Maksymilian Rydzewski w biegu na 3 km – IV miejsce.

8 października uczniowie liceum zagrali w MP w unihokeja, a 10 października do rywalizacji przystąpili pływacy. W rywalizacji indywidualnej Wiktor Walkowiak zajął I miejsce na dystansie 25 m stylem klasycznym, a Milena Ratajczak III miejsce kraulem. 13 października, dzień przed poznańskim maratonem, nad Maltą odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży "W drodze do maratonu". Bardzo dobry wynik osiągnęła Julia Wojtyniak i Natalia Mieszkowska zajmując kolejno VIII i X miejsce na 271 startujących pań. W SP najlepsza okazała się Magdalena Perz - XIII miejsce i Iga Popławska - XVI miejsce na 137 uczestników.

Wszystkim startującym w zawodach dziękujemy za udział, sportową walkę i godne reprezentowanie szkoły.

Elżbieta Cieślicka i Małgorzata Hernik