Opublikowano 31 października 2018 r.

19 października uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w projekcie "Rowerem do szkoły", finansowanym ze środków Miasta Poznania i realizowanym przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Ma on na celu edukację rowerową oraz rozwój ruchu rowerowego wśród uczniów.
Najpierw uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych na temat m.in. zalet roweru jako środka transportu oraz zasad bezpieczeństwa i przepisów. Warsztaty te zwieńczone były quizem z nagrodami.
Następnie, w mniejszym już składzie i na rowerach, uczniowie udali się na część praktyczną, prowadzoną przez dwóch instruktorów. Dodatkową opiekę nad uczniami sprawował, również na rowerze, p. Paweł Marcyniuk. Zajęcia praktyczne odbyły się na boisku szkoły oraz w jej okolicy, na ulicach o możliwie niskim natężeniu ruchu i miały one na celu zwiększenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa oraz pewności jazdy w prawdziwych warunkach drogowych.

DM