Opublikowano 9 listopada 2018 r.

9 listopada społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczytość rozpoczął przemówieniem p. dyrektor Marek Kordus. Punktualnie o godzinie 11.11, podobnie jak we wszystkich szkołach w kraju, został odśpiewany hymn państwowy. Wszyscy zebrani na uroczystości zaśpiewali pieśni patriotyczne, a następnie w kolorowym, podniosłym, ale i wesołym marszu, przeszli po osiedlowych uliczkach.

Druga część uroczystości miała miejsce w szkolnym holu podczas apelu; dodatkowo uczniowie uczestniczący w zajęciach teatralnych zaprezentowali spektakl w obrazach historycznych. Zostały również wręczone nagrody w konkursach związanych ze Świętem Niepodległości.

Obszerny fotoreportaż z uroczystości możecie zobaczyć w galerii (TUTAJ). Za zdjęcia bardzo dziękujemy p. Małgorzacie Hernik i p. Iwonie Jezierskiej, a także Kacprowi Nowickiemu i Janowi Piotrowskiemu z klasy I E.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym ten dzień stał się wyjątkowy: p. Hannie Szeląg, p. Agnieszce Karbowej, p. Pawłowi Marcyniukowi, p. Annie Januszkiewicz, p. Czesławowi Maciaszykowi, p. Alicji Woźniak i p. Małgorzacie Wierszule, a także wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie wyjątkowej oprawy tej uroczystości. Dziękujemy każdemu, kto czynem, myślą lub dobrym słowem wsparł organizację tego święta.