Opublikowano 21 listopada 2018 r.

Uczniowie klasy 1a w ramach warsztatów "Mały Ratownik" dowiedzieli się, na czym polega praca ratownika medycznego oraz poznali metody udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia dla dzieci poprowadziła pani Magdalena Nowak, ratownik medyczny. Podczas specjalnych pokazów uczniowie mieli możliwość poznania procedur zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Pod okiem pani Magdy dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadziły resuscytację krążeniowo–oddechową na fantomie (uciskanie klatki piersiowej). Zaznajomiły się z resuscytatorem, kocem termicznym i obsługiwały defibrylator AED. Udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanemu w przypadku zranienia i złamania. Utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą telefonów alarmowych i przećwiczyły działania wykonywane w ramach łańcucha przeżycia. Dziękujemy pani Magdalenie Nowak za bardzo ciekawe zajęcia.

AP