Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 7 marca 2019 r.

Klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały fascynujący świat pszczół i pracę pszczelarza. Zapoznały się z autentycznym wyposażeniem pasieki (ul, ramki, węza, miodarka, strój pszczelarza, kószka) i obejrzały pod lupą pszczelą rodzinę. Dowiedziały się jak powstaje miód, czy pszczoły zimą śpią, kto rządzi w ulu a kto sprząta, dlaczego pszczoły są dla nas ważne i co możemy zrobić, aby je chronić. Na krótką chwilę dzieci zamieniły się w pszczółki, zbierały pyłek z kwiatów i przenosiły go do ula. Bardzo ważnym punktem zajęć, na który czekali wszyscy, była degustacja miodu lipowego i miodu z gorzką czekoladą oraz samodzielne wykonanie świecy z pszczelego woskowego plastra. Warsztaty dla uczniów poprowadziła pani Marzena Heleniak.