Opublikowano 28 marca 2019 r.

Wysiewanie warzyw, sadzenie kwiatów i tworzenie rabatek to zajęcia, których podjęli się uczniowie klasy 1a. Wiosenne porządki były realizowane w Ogrodzie Społecznym, zlokalizowanym na osiedlu Czecha. Pierwszaki posiały w skrzyniach sałatę, szczypiorek, rzodkiewkę, pietruszkę oraz marchewkę i koperek. Teraz będą obserwowały, jak rośliny się rozwijają, a także... korzystały z wiosennych nowalijek. Istotną częścią zajęć były warsztaty tworzenia tzw. wysokich grządek. Wspólnie z prowadzącym warsztaty – panem Pawłem Kolińskim z firmy Kronen, uczniowie wypełnili skrzynie zrębkami, kompostem, a także podłożem. W nowo powstałych skrzynkach dzieci, wspólnie z panią Małgorzatą Masłowską-Bandosz z firmy ABRYS, posadziły piękne bratki. Zrobiło się więc już wiosennie.