Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 31 marca 2019 r.

W październiku moja klasa wzięła udział w akcji, która miała upamiętnić śmierć półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innego pochodzenia, które zamordowano w czasie II wojny światowej. Myślę, że nawet taka mała rzecz, jak posadzenie kwiatów, może pomóc uświadomić nam, jak ogromne cierpienie dotknęło wiele niewinnych dzieci i jak poważny jest problem dyskryminacji i nietolerancji. Te roślinki mają przypominać, że na świecie cały czas istnieje wiele zła, z którym trzeba walczyć.

Alicja Witt (klasa I A)

Projekt Krokus - zainicjowany przez Holocaust Education Trust Ireland - jest przedsięwzięciem międzynarodowym (czytaj TUTAJ). W roku szkolnym 2017/2018 wzięło w nim udział 24 600 uczniów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Dołączyliśmy i my. Uczniowie klas 7a, I A i II E posadzili jesienią 150 cebulek żółtych krokusów w szkolnym patio. Obserwowali w styczniu i na początku marca, jak się rozwijają. Krokusy jeszcze kwitną. Można je zobaczyć z okien korytarzy wokół patio. W galerii: zdjęcia naszych krokusów z października, stycznia i marca.

Katarzyna Michałowska

Dla przypomnienia: żółte krokusy kojarzą się nam z żonkilami, które stały się symbolem upamiętniającym powstanie w getcie warszawskim. Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości – obchodzony jest 19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim (19 IV 1943 r.). Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – obchodzony jest 27 stycznia w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau (27 I 1945 r.).