Opublikowano 15 grudnia 2018 r.

W ramach cyklu warsztatów "Kim chcę zostać w przyszłości?" uczniów klasy 1a odwiedził leśniczy pan Mateusz Giełda-Pinas z Nadleśnictwa Konstantynowo. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca leśniczego. Zapoznali się z charakterystycznymi roślinami i zwierzętami lasu oraz utrwalili zasady zachowania się w lesie. Największe zainteresowanie wzbudził tajemniczy przedmiot, który przyniósł na zajęcia zaproszony gość. Był to średnicomierz, zwany popularnie klupą. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dużym zaangażowaniem.

AP

Opublikowano 15 grudnia 2018 r.

Informujemy, że do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności przeszło dwoje uczniów: Katarzyna Grygiel i Kacper Nagłowski z klasy II E. Gratulujemy!

Alicja Woźniak

Opublikowano 15 grudnia 2018 r.

6 grudnia odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Do etapu wojewódzkiego przeszli następujący uczniowie:

szkoła podstawowa
Jakub Maryniak (8a), Jan Sternalski (8a), Pola Barska (8b), Zuzanna Jasińska (8b), Jagoda Sadowska (8b)
gimnazjum
Wiktoria Łukaszewska (3a), Ksawery Nowak (3c), Aleksandra Konieczna (3h), Karolina Kaczorek (3e), Michał Hołyniewski (3c)
liceum
Kacper Nagłowski (II E), Beata Alexandrowicz (III D), Mikołaj Łoniewski (II E), Maksymilian Mikołajczak (I B), Mateusz Belter (I B)
Gratulujemy!

Małgorzata Wierszuła i Alicja Woźniak

Opublikowano 15 grudnia 2018 r.

Wykonywanie ozdób świątecznych, ubieranie choinki, a także robienie pierników to tylko niektóre atrakcje, w których wzięli udział pierwszoklasiści w ramach Mikołajek. Od rana w klasie 1a unosił się świąteczny zapach pierników, które uczniowie nie tylko wykrajali z wcześniej przygotowanego ciasta, ale również po upieczeniu - lukrowali, przyozdabiali i... jedli. Dzieci przygotowały także choinki oraz łańcuch z kolorowego papieru, a następnie wspólnie ubrały świąteczne drzewko. Dzień nie byłby jednak tak wyjątkowy, gdyby nie pojawienie się Mikołaja, który przyniósł wszystkim dzieciom prezenty.
Klasowe Mikołajki rozpoczęły świąteczny okres w naszej szkole.

MB

Opublikowano 9 grudnia 2018 r.

5 grudnia grupa teatralna "Na Dodatek" została zaproszona do realizacji filmu podczas Międzynarodowego Festiwalu filmowego "Ale Kino". Uczniowie zmierzyli się z improwizacją, gdzie królował Harry Potter. Jedni wcielili się w role aktorów, inni reżyserów, kamerzystów, słowem efekt końcowy to, można rzec, dzieło wspólne wielu młodych ludzi. Jednak z pomocą i fachową poradą przyszli nam profesjonaliści. Pomagała aktorka Teatru Nowego, pani Dorota Abbe, a reżysersko pomogła i udzielała dobrych porad pani reżyser z Iranu. Było niesamowicie grać w green boksie i mieć u swego boku profesjonalnego aktora. Ale przygoda! Film będziecie mogli wkrótce obejrzeć na stronie szkoły.

Podajemy do wiadomości wyniki stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu we wtorek 4 grudnia 2018 r.

WYNIKI

Informujemy, że po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej, panią Karoliną Żok-Plackowską (tel. 509-495-676), uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) mają możliwość wglądu do sprawdzonych prac konkursowych (po okazaniu dokumentu tożsamości) w następujących terminach:
poniedziałek 10 XII 2018 r. w godz. 13:30 – 14:30,
wtorek 11 XII 2018 r. w godz. 15:30 – 16:30,
środa 12 XII 2018 r. w godz. 16:30 – 17:30
w sali nr 21 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 . im. ks. prof. J. Tischnera na os. Czecha 59 w Poznaniu.

Podajemy do wiadomości wyniki stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu we wtorek 4 grudnia 2018 r.

WYNIKI

Informujemy, że po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej, panią Agnieszką Dudziak-Szukałą (tel. 694-042-210), uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) mają możliwość wglądu do sprawdzonych prac konkursowych (po okazaniu dokumentu tożsamości) w następujących terminach:
poniedziałek 10 XII 2018 r. w godz. 13:30 – 14:30,
wtorek 11 XII 2018 r. w godz. 15:30 – 16:30,
środa 12 XII 2018 r. w godz. 16:30 – 17:30
w sali nr 21 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. J. Tischnera na os. Czecha 59 w Poznaniu.

Opublikowano 6 grudnia 2018 r.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wspólnie zjedli zdrowe, drugie śniadanie. I tym razem śniadania były smaczne, zdrowe i kolorowe. Pośród kanapek, sałatek i ciastek zbożowych pojawiły się również fantazyjne kompozycje z owoców i warzyw. Widać, że uczniowie dużą wagę przywiązują do prawidłowego odżywiania się i starają się dostarczać niezbędnych witamin i składników mineralnych. Mamy nadzieję, że wszyscy codziennie przygotowują podobne zestawy śniadaniowe. Spożywanie śniadania uświetnił występ najmłodszych uczniów szkoły z klas 1a i 1b, którzy zaprezentowali "Piosenkę o niezdrowym jedzeniu". Występ przed tak dużą publicznością był dla pierwszoklasistów wielkim przeżyciem.
Za zdjęcia dziękujemy Zuzannie Tomaszewskiej z klasy 3j. Poniżej możecie sprawdzić punkty za udział klas w imprezie – punkty będą ujęte w rankingu klas.