Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00-15:00.

Opublikowano 19 sierpnia 2019 r.

Rodziców dzieci klas I-III szkoły podstawowej prosimy o pobranie karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełnioną kartę, wydrukowaną dwustronnie, prosimy oddać w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 - 15.00.
Kartę można pobrać tutaj.

Opublikowano 30 lipca 2019 r.

Spis podręczników obowiązujących w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w roku szkolnym 2019/2020 jest dostępny TUTAJ.

Opublikowano 29 lipca 2019 r.

Informacje o wyprawce uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej można pobrać TUTAJ.

Opublikowano 1 lipca 2019 r.

W czerwcu w naszej szkole odbyły się kolejne zawody Wielkopolskiej Ligi Robotyki. Od wielu lat nasi uczniowie uzyskują czołowe miejsca w tym konkursie. W zawodach wzięły udział 22 drużyny, w tym aż 9 z naszej szkoły. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum dzielnie walczyli w konkurencji: przeciąganie linii przez roboty. Drużyna Hyeondae Mechanics (Marta Rybarczyk i Jacek Pawelski z klasy II B) zajęła II miejsce – wielkie gratulacje. Pozostali uczniowie też dzielnie walczyli o zdobycie jak najwyższych miejsc w konkursie. Wyniki roczne umieszczone są TUTAJZapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów w szkolnej galerii.

Beata Piłka

Opublikowano 1 lipca 2019 r.

W czerwcu klasy 2a i 4b z wychowawcami i opiekunami wybrały się szlakiem ginących zawodów do Centrum Edukacji w Mniszkach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach m in. kowalstwa, bednarstwa, pszczelarstwa, szewstwa, garncarstwa i wikliniarstwa. Dzieci samodzielnie wykonały świeczkę z pszczelego wosku i wózek - koszyczek z wikliny (specjalnie przygotowanych gałązek wierzbowych). Ponadto zapoznały się z dawnym sprzętem gospodarstw domowych (tarki, pralki, maglownice), były w sklepie Kolonialka i widziały m.in. stare wagi, liczydła, butelki kapslowane, a w warsztacie rzeźnickim - narzędzia do wyrobu wędlin a także centryfugi i kierzynki do wyrabiania masła. Odwiedziły też dawną izbę lekcyjną z ławkami i dawnymi pomocami. Cały pobyt zakończył się ogniskiem ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Opublikowano 27 czerwca 2019 r.

Informujemy, że SP 47 dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w klasie 7 ogólnodostępnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły (61 8776058) w godz. 8:00 – 15:00.

Opublikowano 27 czerwca 2019 r.

Informujemy, że SP 47 dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasie siódmej – oddziale dwujęzycznym z językiem hiszpańskim. Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie według zasad określonych w Regulaminie przyjęć kandydatów do oddziałów dwujęzycznych klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 47 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły dotyczące terminów i niezbędnych dokumentów można znaleźć tutaj.

Opublikowano 17 czerwca 2019 r.

Gospodarstwo pszczelarskie „Miody Suszka” było celem ostatniej wycieczki klasy 1a w tym roku szkolnym. Uczniowie zobaczyli jak wygląda pasieka. Na krótką chwilę zamienili się w prawdziwych pszczelarzy. Z bliska mogli zobaczyć życie w ulu i posmakować miodu prosto z ramek z ula. Kto odważniejszy mógł do ręki wziąć królową. A takich nie brakowało. Uczniowie prześledzili proces wydobywania miodu z ramek, mieli okazję spróbować, jak smakuje miód z maliną, kakao, pomarańczą i cynamonem. Najbardziej wszystkim zasmakował miód z kakao. Wiedza uczniów na temat życia pszczół została nagrodzona słodkimi, miodowymi prezentami.