Opublikowano 15 czerwca 2019 r.

Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice!
Wkrótce zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie uczniowie i rodzice żegnają się przed wakacjami wręczając symboliczny kwiatek, który choć piękny i podarowany od serca, szybko więdnie i ląduje w koszu.
W tym roku zwracamy się więc do Was z gorącą prośbą, aby ZAMIAST KWIATKA przekazać datek na leczenie naszego kolegi, ucznia klasy czwartej, Jakuba, który walczy z ciężką chorobą, a zgromadzone dzięki Wam środki pomogłyby w jego rehabilitacji.
Jeśli wybierzecie tę formę pomocy, poniżej podajemy konto, na które można wpłacać datki lub też przekazać je wychowawcom w dniu zakończenia roku szkolnego. Liczą się nawet drobne kwoty!
Fundacja Słoneczko nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. W tytule proszę napisać: subkonto 1367/K Jakub Krupski. 100% wpłat jest przekazywane Kubie, fundacja nie pobiera żadnej opłaty.

Opublikowano 15 czerwca 2019 r.

Po kilku miesiącach prac, zakończyliśmy tworzenie nowej przestrzeni służącej nauce i wypoczynkowi. W wasze ręce oddajemy stół do piłkarzyków, nowe stoliki i pufy i liczymy, że wspólnie o nie zadbamy. Jednocześnie oddajemy do użytku nowy regał do bookcrossingu, a kanapy zyskują nowy design. Stworzenie tego miejsca było możliwe dzięki uzyskaniu wsparcia od Miasta Poznania w wysokości 2000 zł z konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich". Ten projekt za nami, ale jesienią startuje kolejna edycja wspomnianego konkursu i liczymy na wasze pomysły. Jeśli macie pomysły na inicjatywy, czy elementy przestrzeni szkolnej, piszcie do nas na naszym fanpage'u: Samorząd Uczniowski XVII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.
Co więcej, piszcie, jeśli macie rośliny, które zajmują wam zbyt dużo miejsca, lub wam z nimi nie po drodze. W Kąciku znajdziemy dla nich miejsce!

SU

Opublikowano 13 czerwca 2019 r.

Podajemy wyniki sprawdzianu kompetencji językowych z języka hiszpańskiego dla uczniów gimnazjum kandydujących do klasy dwujęzycznej trzyletniego liceum ogólnokształcącego wraz z informacją o pozytywnym lub negatywnym wyniku tego sprawdzianu. Przypominamy, że progiem zaliczenia jest uzyskanie minimum 40 punktów. Wyniki - TUTAJ.

Opublikowano 13 czerwca 2019 r.

Podajemy wyniki sprawdzianu kompetencji językowych z języka hiszpańskiego dla uczniów szkoły podstawowej kandydujących do klasy dwujęzycznej czteroletniego liceum ogólnokształcącego wraz z informacją o pozytywnym lub negatywnym wyniku tego sprawdzianu. Przypominamy, że progiem zaliczenia jest uzyskanie minimum 40 punktów. Wyniki - TUTAJ.

Opublikowano 13 czerwca 2019 r.

Podajemy wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych dla uczniów szkoły podstawowej kandydujących do klasy wstępnej dwujęzycznej czteroletniego liceum ogólnokształcącego wraz z informacją o pozytywnym lub negatywnym wyniku tego sprawdzianu. Przypominamy, że progiem zaliczenia jest uzyskanie minimum 30 punktów. Wyniki - TUTAJ.

Opublikowano 10 czerwca 2019 r.

7 czerwca nasze pierwszaki uczestniczyły w wycieczce specjalnym tramwajem po Poznaniu. Podróż trwała godzinę szlakiem poznańskich zabytków. Wycieczka poznańską „bimbą” była doskonałym uzupełnieniem zajęć o walorach turystycznych Poznania.

Opublikowano 10 czerwca 2019 r.

3 czerwca uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do Nowego Zoo w Poznaniu. A tam spotkali się z niedźwiedziami, tygrysami, słoniami i innymi zwierzętami z różnych regionów świata. W motylarni przenieśli się w świat tropikalnych motyli, a w pawilonie zwierząt nocnych, wśród ciemności, mogli poczuć się jak zwierzęta prowadzące nocy tryb życia. Wielką atrakcją okazał się dziecięcy ogród, w którym dzieci zobaczyły sympatyczne kózki, kucyki, owieczki, osiołki, papużki i króliki. Droga powrotna zachwyciła wszystkich, ponieważ wracaliśmy kolejką Maltanką malowniczą trasą wzdłuż jeziora Malta.

Opublikowano 9 czerwca 2019 r.

Z okazji Dnia Strażaka klasa 2a z wychowawcą udała się w dniu 4 czerwca do Szkoły Aspirantów PSP na Dębcu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych i pokazach sprzętu. Zwiedzili szkołę i remizę. Z ciekawością obserwowali doświadczenia spalania niektórych pierwiastków w tlenie oraz niektórych łatwopalnych włókien. Dowiedzieli się też o sposobach zapobiegania pożarom domostw. Uczyli się obsługi węża strażackiego podczas gaszenia pożaru wodą. Ciekawostka: podczas niedawnych ćwiczeń w gaszeniu pożarów lasów najdłuższy wąż strażacki miał długość 5 km!
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny "Od uczniaka do strażaka". Każdy uczestnik otrzymał dyplom "Za sprostanie trudom strażackiej pracy", a dzieci odwzajemniły się własnoręcznie wykonaną laurką z życzeniami dla wszystkich strażaków z okazji ich święta.